آموزش نویسندگی | تولید محتوا | روزنامه نگاری

تقویم برنامه‌های علم‌نگار برای بهار ۱۳۹۶

امسال علم‌نگار نخستین بهارش را تجربه می‌کند. در این چند ماه که از آغاز فعالیت‌های این وب‌سایت گذشته است بسیار خوشحالیم که با همراهی کاربران عزیز و همکاران خوبمان توانستیم تجربه‌های خوبی را در زمینه آموزش نویسندگی علمی، روزنامه‌نگاری و تولید محتوا به دست بیاوریم.

برای سال ۱۳۹۶ برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده‌ایم و امیدواریم با تلاش و کوشش خودمان و البته با حمایت‌های شما کاربران محترم آن‌ها را عملی کنیم.

تاکنون اجرای تعدادی از برنامه‌های بهار ۹۶ علم‌نگار قطعی شده‌اند که در ادامه این برنامه‌ها را مرور می‌کنیم:

کمپین نوروزی قلمت رو هل بده!

پنجم تا یازدهم فروردین ۱۳۹۶
ایام نوروز فرصت مناسبی برای تمرین نوشتن و مطالعه است. به همین دلیل کمپین «قلمت رو هل بده» را طراحی کردیم. برنامه‌های این کمپین را می‌توانید از پنجم تا یازدهم فروردین ۱۳۹۶ در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام علم‌نگار پیگیری کنید.

در کمپین قلمت رو هل بده قرار است تمرین‌ها و بازی‌های ساده و کاربردی را برای ارتقای مهارت‌های نویسندگی به شما معرفی کنیم و کتب و منابع مناسبی را برای مطالعه پیشنهاد دهیم.

رونمایی از دوره غیرحضوری ستارگان تولید محتوا

ایام نوروز
در تلاش هستیم تا در ایام نوروز ۱۳۹۶ از دوره غیرحضوری ستارگان تولید محتوا رونمایی کنیم. دوره جامعی که با شرکت در آن و انجام تمرین‌های ارائه‌شده می‌توانید به کارشناس تولید محتوا در وب تبدیل شوید. تاکنون دروس مختلف این دوره ضبط و ویرایش شده است و به محض آماده‌شدن در وب‌سایت علم‌نگار عرضه می‌کنیم.

این دوره برای کسانی است که به دلایل مختلف نمی‌توانند در دوره حضوری ستارگان تولید محتوا شرکت کنند.

کارگاه تولید محتوای حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی

یکم اردیبهشت ۱۳۹۶
در سال‌های گذشته شبکه‌های اجتماعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بسیاری از کارشناسان بازاریابی اینترنتی بر نقش و اهمیت این شبکه‌ها در تجارت الکترونیک تاکید می‌کنند. تقریبا اکثر وب‌سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی لازم است برای شناخته‌ترشدن و افزایش فروش در این شبکه‌های اجتماعی حضور فعال و موثری داشته باشند.

به همین منظور باید بتوان محتوای حرفه‌ای برای این شبکه‌ها تولید کرد. از این رو روز جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۹۶ کارگاه یک‌روزه‌ای با هدف آموزش تولید محتوای حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کنیم.

جزئیات سرفصل‌های این کارگاه و آغاز زمان ثبت‌نام این کارگاه به زودی اعلام می‌شود.

دومین دوره حضوری ستارگان تولید محتوا

هشتم اردیبهشت لغایت پنجم خرداد ۱۳۹۶
بعد از برگزاری موفق نخستین دوره حضوری ستارگان تولید محتوا در صدد هستیم تا دومین دوره را در اردیبهشت ۱۳۹۶ در تهران برگزار کنیم. دوره دوم با سرفصل‌ها و مباحثی جامع‌تر نسبت به دوره اول برگزار می‌شود و بی‌صبرانه منتظر دیدار شما در دومین دوره حضوری ستارگان تولید محتوا هستیم.

همچنین علم‌نگار این آمادگی را دارد تا این دوره را در شهرهای دیگر نیز برگزار کند. در صورتی که امکانات لازم برای برگزاری این دوره در شهر محل اقامت خود دارید یا برگزارکننده‌ای را می‌شناسید از طریق ایمیل info@elmnegar.com با ما تماس بگیرید.


شرکت‌کنندگان در نخستین دوره ستارگان تولید محتوا

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

۱۳ تا ۱۹ اریبهشت ۱۳۹۶
در اردیبهشت ۱۳۹۶ سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود. در مدت برگزاری این نمایشگاه از چند عنوان کتاب به طور رسمی رونمایی می‌کنیم. همچنین برنامه‌های ویژه‌ای از طرف وب‌سایت علم‌نگار در زمان برگزاری این نمایشگاه اجرا می‌شود.

سمینار کتاب‌نویسی (از ایده تا چاپ)

بیستم اردیبهشت ۱۳۹۶
افراد متخصص زیادی هستند که علاقه‌مند هستند تا کتابی را به چاپ برسانند. اما به درستی با مراحل نوشتن کتاب و آماده‌سازی آن برای چاپ آشنایی ندارند. در سمینار کتاب‌نویسی قرار است شرکت‌کنندگان با چگونگی نوشتن کتاب و چاپ و انتشار آن آشنا شوند.

در این سمینار دوره آموزشی تخصصی در زمینه کتاب‌نویسی معرفی خواهد شد. دوره‌ای که در پایان آن تمامی شرکت‌کنندگان صاحب اثر می‌شوند.

سمینار ارتباط با رسانه‌ها

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
در تلاش هستیم تا همزمان با روز روابط عمومی سمیناری با موضوع ارتباط با رسانه برگزار کنیم. سمیناری که هدف آن ارائه راهکارهایی کاربردی برای ارتباط موثر روابط عمومی نهادهای علمی با رسانه‌هاست. جزئیات مربوط به زمان و مکان برگزاری این سمینار متعاقبا اعلام می‌شود.

محمدرضا رضائی

من محمدرضا رضائی، ژورنالیست و نویسنده علمی هستم. در این وب‌سایت قصد دارم تجربیاتم را در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

در دوره رایگان و غیرحضوری نویسندگی علمی و تولید محتوا شرکت کنید. برای شرکت در این دوره کافی است نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا دروس در کمتر از پنج دقیقه به ایمیل شما ارسال شود.

برای آشنایی با این دوره اینجا را کلیک کنید.

۱۲ comments

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.