آموزش نویسندگی | تولید محتوا | روزنامه نگاری

گزارش برگزاری سمینار تولید محتوا در وب

سمینار «تولید محتوا در وب» را حضور جمعی از علاقه‌مندان و همراهان خوب وب‌سایت علم‌نگار روز جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ برگزار کردیم. شرکت‌کنندگان در این سمینار با اصول کلی استراتژی تولید محتوا که گام نخست در یادگیری مهارت تولید محتواست، آشنا شدند.

در این سمینار درباره این موضوع توضیح دادم که برای آنکه محتوای با کیفیتی در وب تولید کنیم، باید در ابتدا هدف‌گذاری کنیم. اینکه قرار است با محتوای تولیدشده چه پیام و داستانی را به مخاطبان انتقال دهیم.

مثلا ممکن است هدف ما آموزش مفهوم یا موضوعی به مخاطبان باشد. شاید هم قصد داریم آنها را برای خرید محصول یا بازدید از وب‌سایت‌مان ترغیب کنیم.

پس از هدف‌گذاری باید استراتژی‌های لازم برای تولید محتوا را تعیین کنیم. این استراتژی به طور خلاصه به این شکل تعریف می‌شود.

چه محتوایی را ؟ به چه کسی؟ در کجا؟ و در چه زمان؟ چطور نشان دهیم. در صورتی که بتوانیم این فرآیند را به درستی طراحی و پیاده‌سازی کنیم، می‌توانیم محتوای درست و اثربخشی تولید کنیم.

در بخش پایانی سمینار تولید محتوا در وب هم از دوره حضوری «ستارگان تولید محتوا» رونمایی کردیم. دوره‌ای که قرار است از جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ برگزار شود.

محمدرضا رضائی

من محمدرضا رضائی، ژورنالیست و نویسنده علمی هستم. در این وب‌سایت قصد دارم تجربیاتم را در این زمینه با شما به اشتراک بگذارم.

در دوره رایگان و غیرحضوری نویسندگی علمی و تولید محتوا شرکت کنید. برای شرکت در این دوره کافی است نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا دروس در کمتر از پنج دقیقه به ایمیل شما ارسال شود.

برای آشنایی با این دوره اینجا را کلیک کنید.

اضافه کردن نظر

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.