آموزش نویسندگی | تولید محتوا | روزنامه نگاری

آموزش رایگان نویسندگی علمی و تولید محتوا


دانلود رایگان دوره غیرحضوری
نویسندگی علمی و تولید محتوا

 • آیا شما صاحب کسب و کاری اینترنتی هستید، اما نمی‌توانید برای وب‌سایت‌تان به خوبی تولید محتوا کنید؟
 • آیا شما فردی متخصص و باتجربه هستید، اما می‌بینید افرادی به مراتب از شما کم‌تجربه‌تر توانسته‌اند با نگارش چند مقاله و کتاب، اعتبار و جایگاه بهتری نسبت به شما به دست بیاورند؟
 • آیا شما دانش‌آموز یا دانشجویی علاقه‌مند به نوشتن هستید و دوست دارید درباره دانسته‌های خود در نشریات و مطبوعات مختلف قلم بزنید تا تجربه و اعتبار به دست بیاورید؟
 • آیا شما به عنوان مسئول یا کارمند روابط عمومی مجموعه‌ای به دنبال آن هستید که بتوانید برای وب‌سایت مجموعه‌تان محتوای با کیفیت تولید کنید؟
 • آیا شما ذوق نوشتن دارید؟ و علاقه‌مند هستید به این روش دانسته‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ اما دست به قلم‌شدن برای‌تان سخت است و احساس می‌کنید مطالب خوبی نمی‌نویسید.

اگر پاسخ شما به هر یک از پرسش‌های بالا مثبت است، به شما پیشنهاد می‌کنم در دوره غیرحضوری و رایگان نویسندگی علمی و تولید محتوا شرکت کنید.

در دوره غیرحضوری و رایگان نویسندگی علمی و تولید محتوا می‌آموزید که چگونه با یادگیری مهارت نوشتن، می‌توانید دانسته‌های خود را به محتوایی ارزشمند تبدیل کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

با نوشتن به فرد تاثیرگذاری در جامعه تبدیل شوید

من در اطرافم متخصصان زیادی را می‌شناسم که در حیطه کاری خود افراد کارکشته و باتجربه‌ای هستند. بی‌شک شما هم چنین افرادی را در اطراف‌تان سراغ دارید و احتمالا خودتان هم یکی از آنها هستید.

اما اگر به جامعه نگاه کنید، می‌بینید یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت افراد مهم و تاثیرگذار در هر حیطه‌ای از تخصص، این است که آنها توانسته‌اند دانسته‌های خود را با جامعه به اشتراک بگذارد. یکی از بهترین روش‌ها برای این کار نوشتن و تولید محتواست. مانند نوشتن کتاب، قلم‌زدن برای مطبوعات، نوشتن برای وب‌سایت‌ها و غیره.

فراموش نکنید:

کسانی که خوب می‌نویسند در تخصص خود نسبت به سایرین متمایزتر دیده می‌شوند.

از طرفی حرف‌زدن و نوشتن دو ابزار و مهارت مهم انسان برای ارتباط با جهان پیرامونش است. اما نوشتن یک ویژگی مهم دارد؛ شما با یادگیری این مهارت می‌توانید با ده‌ها، صدها، هزاران و بلکه میلیون‌ها نفر از افراد جامعه نه تنها در زمان خود، بلکه در زمان‌های آینده گفتگو کنید و پیام‌تان را به آنها برسانید.

با مطالعه تاریخ هم می‌توان دریافت کسانی توانسته‌اند نام و یاد خود را در تاریخ ماندگار کنند که اثری مکتوب از خود برجای گذاشته‌اند. در حقیقت ما به کمک آثار این افراد، آنها را می‌شناسیم.


تولید محتوا رمز بقای بسیاری از کسب و کارهای امروزی است

اجازه دهید خیلی از زمانی که در آن زندگی می‌‌کنیم، فاصله نگریم. هم‌اکنون بقای بسیاری از کسب‌ و کارها، (به خصوص کسب و کارهای اینترنتی) در گروه تولید محتواست. چرا که در سال‌های گذشته بسیاری از الگوریتم‌های موتورهای جستجو از جمله گوگل تغییر کرده‌ است. این موتورها سایت‌هایی را در صفحه اول‌ جستجوها نمایش می‌دهند که توانسته‌اند محتوای با کیفیت تولید کنند.

همچنین بخوانید: تولید محتوا چیست؟

اگر همین الان به فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی سر بزنید، می‌بینید وقتی محصول و خدماتی را برای فروش می‌گذارند، صرفا به ذکر یک عنوان و قیمت بسنده نمی‌کنند. بلکه در کنار هر محصول توضیحات کامل و جامعی درباره آن ارائه می‌کنند. توضیحاتی که با به خوبی افراد را برای خرید آن محصول ترغیب می‌کنند. همین توضیحات است که از سوی کاربران در جاهای مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند و آن محصول یا برند تجاری را مشهور می‌کنند. چیزی که کارشناسان به آن بازاریابی محتوایی می‌گویند.

امروزه نوشتن و تولید محتوا یکی از مهارت‌های مهم در برندسازی شخصی و سازمانی است. مهارتی که داشتن آن برای توسعه کسب و کارها بسیار مهم و حتی حیاتی است.

با شرکت در دوره غیرحضوری نویسندگی علمی و تولید محتوا چه چیزهایی دریافت می‌کنم؟

شما پس از ثبت‌نام بلافاصله فایل‌های زیر را به صورت دانلودی و کاملا رایگان دریافت می‌‌کنید:

 • پنج درس شامل ۱۸ فایل آموزشی (به مدت ۵۰ دقیقه)
 • فایل صوتی کل درس‌ها
 • کد تخفیف ۲۰ درصدی سفارش کتاب آموزش نویسندگی علمی (دو روز بعد از ثبت‌نام ارسال می‌شود)

سرفصل‌های دوره غیرحضوری نویسندگی علمی و تولید محتوا

بخش اول: وقتی دست به قلم‌شدن سخت است... (کلیک کنید)

 1. آیا به اندازه کافی مطالعه کرده‌اید؟
 2. آیا می‌دانید قرار است درباره چه چیزهایی بنویسید؟
 3. آیا شرایط محیطی را برای نوشتن مهیا کرده‌اید؟
 4. حالتان چطور است؟
 5. لقمه را دور سرتان نچرخانید!

بخش دوم: تمرین‌هایی برای نوشتن (کلیک کنید)

 1. قلم خودتان را گرم کنید
 2. خاطرات خود را به خاطر بیاورید
 3. به سراغ آلبوم‌های عکس بروید
 4. می‌خواهم موبایل شما را بخرم!
 5. لباس‌شویی‌تان چطوری کار می‌کند؟

بخش سوم: هدف‌گیری کنید (کلیک کنید)

 1. دیگران چه چیزهایی را می‌خوانند؟
 2. برای چه کسانی می‌نویسید؟

بخش چهارم: نوشتن را آغاز کنید (کلیک کنید)

 1. یک مهمانی ترتیب دهید
 2. نقشه‌ای بکشید و آن را اجرا کنید
 3. در حین گازدادن، ترمز نگیرید!

بخش پنجم: کار شما تمام است! (کلیک کنید)

 1. خواننده را به درون نوشته‌تان هُل دهید!
 2. مطلب‌تان را بسته‌بندی کنید
 3. دستی به سر و صورت نوشته‌تان بکشید!


چرا این دوره ۱۰۰ درصد رایگان است؟

ممکن است این پرسش برای شما هم پیش بیاید که چرا این دوره آموزشی کاملا رایگان عرضه می‌شود؟ شاید در نگاه اول به نظر برسد که این دوره محتوای زیادی ندارد! اما بدون‌شک با ثبت‌نام در آن درمی‌یابید که این‌گونه نیست و مباحث کاملا عملی و کاربردی هستند. شما به کمک آموزش‌هایی که در این دوره ارائه می‌شود، سطح مهارت نویسندگی‌تان از متوسط جامع یک سطح بالاتر می‌آید. این دوره اگر به صورت حضوری برگزار می‌شد، حدود ۴۹ هزار تومان قیمت دارد. ما صرفا به این دلیل این دوره آموزشی را به صورت رایگان عرضه کردیم که سطح کار و کیفیت دوره‌های آموزشی وب‌سایت علم‌نگار را ببینید.

شما بابت شرکت در این دوره متحمل پرداخت هیچ هزینه‌ای نیستید و می‌توانید با خیال راحت در آن ثبت‌نام کنید.

مدرس دوره نویسندگی علمی و تولید محتوا کیست؟

rezaمن محمدرضا رضائی، ژورنالیست و نویسنده علمی هستم. علاقه من به علوم فضایی و نجوم از یک طرف و عشق به خبرنگاری و نویسندگی از سوی دیگر باعث شد که به سمت خبرنگاری علمی کشیده شوم. از سال ۱۳۸۵ فعالیت در مطبوعات را به طور رسمی شروع کردم و حالا این افتخار را دارم که با بهترین و معتبرترین روزنامه‌ها، نشریات و خبرگزاری‌ها همکاری می‌کنم.
تجربیات چند سال فعالیت رسانه‌ای من، پشتوانه راه‌اندازی وب‌سایت «علم‌ نگار» شد. وب‌سایتی که هدفم از راه‌اندازی آن، آموزش روزنامه‌نگاری، نویسندگی علمی و ارتباط موثر با رسانه‌ها است. من و همکارانم در وب‌سایت علم‌ نگار تلاش می‌کنیم تا با ارائه آموزش‌هایی به‌روز و کاربردی، به شما کمک کنیم که بتوانید با یادگیری مهارت نوشتن، دانسته‌های خود را به محتوایی ارزشمند تبدیل کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. برای آشنایی بیشتر با من، اینجا را کلیک کنید.

خلاصه‌ روزمه من:

 • مولف ۴ عنوان کتاب در زمینه علوم فضایی و روزنامه‌نگاری
 • نگارش بیش از ۴۰۰ مقاله، یادداشت و گفتگو در مطبوعات، خبرگزاری‌ها و نشریات
 • حضور به عنوان کارشناس در برنامه‌های علمی تلویزیون و رادیو (چرخ،آسمان شب، طلوع دانش، کاوشگر)

ضمانت‌نامه امنیتی

تولید محتوامن محمدرضا رضائی به شما قول می‌دهم که ایمیل شما را تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار ندهم و ایمیل‌های نامربوط برای شما ارسال نکنم. من سعی می‌کنم به صورت هفتگی از این طریق برای شما مطالب و مقالات آموزشی بفرستم.

۳۴ comments

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت.